Wypadki jachtów morskich 2. Opis i analiza przyczyn zdarzeń

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 37,42 zł 37.42
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przeczytaj fragment 

Do rąk Czytelników oddaję drugą część Wypadków jachtów morskich. W tym wydaniu, podobnie jak w części pierwszej, przedstawiając fakty, korzystam z oficjalnych raportów instytucji z różnych krajów. Wśród nich są między innymi materiały polskiej Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, brytyjskiego Marine Accident Investigation Branch, irlandzkiego Marine Casualty Investigation Board i niemieckiego Bundesstelle fur Seeunfalluntersuchung.

Każda z opisywanych w książce historii jest wyjątkowa. Staram się wybierać te wypadki, które pozwolą Czytelnikom na zrozumienie przyczyn błędów prowadzących do katastrofy. Analiza zdarzeń pokazuje, że często najsłabszym ogniwem na morzu jest człowiek i zawodzą podejmowane przez niego decyzje. Wśród tych ostatnich przeważają próby pójścia na kompromis z dobrą praktyką morską wynikające z lekceważenia zasad, niewiary w realność niebezpieczeństwa czy też nadmiernej pewności siebie dowódców. W pozostałych przypadkach scenariusz pisze morze. 

Młodzi dowódcy, czytając opisy wypadków morskich, pragną dowiedzieć się, czego nie robić. Starsi stażem żeglarze przekuwają tę wiedzę w zasady postępowania, które na morzu stanowią podwaliny bezpieczeństwa. Pomimo doświadczenia każdy kapitan popełnia błędy. Każdy bez wyjątku. Czasem okoliczności je tuszują, ale są sytuacje, kiedy morze nie wybacza. Jest to partner wymagający, którego nie wolno lekceważyć.

kpt. Małgorzata Czarnomska

 

 Druga część Wypadków jachtów morskich zawiera interesującą i pouczającą analizę wypadków 
24 jachtów różnych bander. Obiektywny i rzeczowy, a jednocześnie ciekawie przedstawiony opis zdarzeń jest niezwykle wartościowy ze względów szkoleniowych i profilaktycznych.

 kpt. Bogdan Sobiło

 

Pozycja wartościowa i ładnie napisana. Zawiera rzetelne opisy zdarzeń. Płynie z nich nauka, że honorowanie zasad dobrej praktyki morskiej jest najpewniejszym sposobem unikania niechcianych zdarzeń na morzu.

 kpt. Waldemar Rzeźnicki 

  • liczba stron 207
  • format 165x235
  • oprawa zintegrowana
  • cena 49,90 zł

 

Opinie o produkcie (8)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

9 października 2022

Polecam. Ahoj! Moim zdaniem książkę powinien przeczytać każdy, kto ma do czynienia z żaglowaniem. Po każdym opisanym wypadku analizowałem go i wypisałem listę rzeczy, którą będę się starał stosować za każdym razem przed wypłynięciem.

3 listopada 2022

watro przeczytać, zastanowić się i przygotować przed nastepnym wyjsciem w morze

30 grudnia 2022

Pierwsza część Wypadków morskich autorstwa Kapitan Małgorzaty Czarnomskiej spotkała się z żywym zainteresowaniem czytelników. Nowy tom zawiera opisy i analizę kolejnych wypadów jachtów morskich, zarówno polskich jak i obcych bander. Czytelnicy drugiej części z pewnością nie będą rozczarowani! Warto czytać o wypadach, bo najlepiej przecież uczyć się na cukrzycy błędach!

4 stycznia 2023

Świetna książka, każdy żeglarz powinien ją przeczytać, żeby nie powtarzać cudzych błędów.

24 stycznia 2024

Obie pozycje b. wartościowe. Idealne na prezent.

20 marca 2024

Uczmy się na błędach innych. Jak można przeczytać w tej książce, większość wypadków na morzu wynika z błędów ludzkich. Świetna książka dla każdego żeglarza, który wybiera się na morze.

5 lipca 2024

Świetna książka, polecam!

7 lipca 2024

Bardzo polecam. Doskonała książka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium