Szukaj

Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity

39.90 PLN 27.93 PLN

Czas dostawy: 2 dni


PRZECZYTAJ: Fragment 1, Fragment 2, Fragment 3

O książce

Grupa polskich żeglarzy szykuje się̨ do uczty w tawernie na greckiej wysepce Lewicie. W tym samym czasie porucznik Konstandinos Stawropulos, erudyta i alkoholik, dyscyplinarnie przeniesiony z komendy głównej w Atenach, zapija się̨ z nudów na nieodległej wyspie Nisyros. Zniknięcie jednej z uczestniczek uczty wyrwie porucznika z zabójczej rutyny. Co się̨ stało z zaginioną? Jakie mroczne zagadki kryje jej przeszłość́? Zanim Stawropulos zdąży odpowiedzieć́ na te pytania, dostaje informację o zaginięciu kolejnej kobiety. Banalna z początku sprawa zmienia się̨ w dramatyczny wyścig z czasem.

Spalone słońcem greckie wyspy, błękit Morza Egejskiego, elegancka, kameralna intryga z wielkimi sprawami w tle i intrygujący bohater – tak w skrócie opisałbym książkę̨ „Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity”.

A jeśli miałbym opisać ją jeszcze krócej, dwoma słowami, to powiedziałbym po prostu, że to świetny kryminał. Po skończonej lekturze aż̇ chce się̨ jechać do Grecji, żeby na własne oczy zobaczyć to, co opisali Tekieli i Widmański. Chociaż – trochę też strach.

Wojciech Chmielarz

Autorzy:

Stanisław Tekieli

Dziennikarz i tłumacz. Publikował krótkie opowiadania w „Brulionie”, „Lampie i Iskrze Bożej”. W 2015 r. wydał w wydawnictwie Poradnia K książkę̨ Burdubasta, za pomocą̨ zabawnych wierszyków popularyzującą̨ przysłowia łacińskie.

Adam Widmański 

Z wykształcenia lekarz. Z zamiłowania żeglarz. Z zawodu i zamiłowania – wydawca, najpierw w oficynie NOWA, później prowadził Wydawnictwo W.A.B. W 2016 r. założył Wydawnictwo Nautica.

seria kraken

  • objętość 288 stron
  • format 145 x 205 mm
  • oprawa miękka ze skrzydełkami
  • cena detaliczna 39,90- to zbrodnie, zagadki i tajemnice, doskonała propozycja dla wszystkich, którym bliskie są żeglarskie klimaty i dobra literatura sensacyjna.

W tej samej kategorii:

Cena zestawu: %bundleSum%
Anuluj