Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa od 140 zł

Zadzwoń do nas: Pon - Pt | 9:00 - 17:00

Zamknij wyszukiwarkę Wyczyść Szukaj
Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły
Wydawnictwo Nautica

Katamarany i trimarany, praktyczny poradnik dla żeglarzy

Przejdź do sekcji Opinie
  • Autor Adrew Simpson
  • Tłumacz Wojciech Szypuła
41,92 zł
Cena regularna: 49,90 zł
-16%
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,93 zł
+20%
Promocja trwa do 31 grudnia 2026
szt.
Dostępność:
duża ilość
Czas wysyłki: 2 dni
Dostawa od 12,00 zł - Inpost Paczkomat (Polska)

Zapytaj o produkt
Opis produktu
Dodatkowe informacje
Opinie

Przeczytaj: Spis treści, Halsowanie Manewrowanie na silniku



O książce

Andrew Simpson dzieli się̨ z czytelnikami swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie projektowania wielokadłubowców oraz żeglugi tymi jachtami – od podstawowych zagadnień z dziedziny stateczności po praktykę̨ pływania pod żaglami i na silniku.

W rozdziałach podręcznika zaprezentowana została wiedza z następujących dziedzin:

Porównanie katamaranów z trimaranami

 

  • Olinowanie i ożaglowanie
  • Silniki
  • Cumowanie
  • Wywrotki
  • Stateczność
  • Spinakery
  • Kotwiczenie
  • Żegluga w trudnych warunkach
  • Konstrukcja jachtów

 

O autorze

Obecność Andrew Simpsona w świecie żeglarskim datuje się od momentu, gdy jako 13-latek podjął służbę na statku szkoleniowym. Z biegiem lat został oficerem marynarki handlowej, a obecnie zajmuje się projektowaniem i budową jachtów oraz pełni obowiązki inspektora żeglugi. Regularnie publikuje w branżowych czasopismach, jest również̇ autorem licznych książek o tematyce żeglarskiej.

 

  • Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
  • Liczba stron 96
  • Format  165 x 235 mm
  • Oprawa łączona
  • Cena 49,90
  • ISBN  978-83-953063-6-5

 

  • Autor Adrew Simpson
  • Tłumacz Wojciech Szypuła
  • Kategoria Poradniki
  • Typ wydania Oprawa miękka
  • Liczba stron 96
  • Format 165 mm x 235 mm
  • Liczba ocen: 8
    Oceń i opisz

    Sławek

    Bdb podręcznik/poradnik. Jedno ale: s.60 - sugestia, aby załogant skakał na keję z cumą.

    Janusz Jan

    Naprawdę niezbędny podręcznik dla wszystkich żeglarzy wybierających sie na morza i oceany. Pływanie katamaranem to jest wzwanie nawet w czasie średniej pogody bo oprócz odwagi trzeba mieć jeszcze znaczną wiedzę i umiejętności. Andrew Simpson ma te wszystkie umiejętności i duże doświadczenie morskie więc szczególnie warto przeczytać jego książkę ze szczególnym zrozumienie rozdziału o żeglowaniu w trudnych warunkach pogodowych i zachowaniu załogi po wywrotce. Najlepsza książka dla kandydatów na prawdziwych wilkow morskich. Ahoy przygodo!

    Robert

    Bardzo dobrze przedstawione zagadnienia/polecam

    anonim

    Swietnie napisany poradnik żeglarski dla tych z nas, którzy jak dotad nie żeglowali na jachtach wielokadłubowych. Takich jednostek przybywa w światowej (a także polskiej) flocie jachtów zaglowych. Pięknie wydana książka. Brawa dla wydawnictwa! Ta pozycja powinna się znależć w biblioteczce każdego żeglarza. Jerzy T. Idzikowski - j.kpt.ż.w + kpt.ż.w PMH

    Bozena

    Bardzo ładne wykonanie ksiązki, super poradnik dla żeglarzy.

    Mateusz

    Żetelny materiał

    anonim

    Super wiedzą.Dzieki

    Dane kontaktowe

    Zadzwoń do nas: Pon - Pt | 9:00 - 17:00

    +48 ‭698 686 409‬

    sklep@wydawnictwonautica.pl