Aktualizacje możecie przeczytać poniżej, lub pobrać w formie pliku pdf dostępnego
Jezioro Roś
s. 20 Port Nad Pisą
e-mail: mgosirpisz@wp.pl
s. 21
Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
e-mail: bazamos@wp.pl
Przystań hotelu „Roś”
Są nowe pomosty.
s. 22 Euforia Port
e-mail: poczta@euforiaport.pl
s. 23 Ośrodek Żeglarstwa I Turystyki Wodnej „Camp Pisz”
aktualne zdjęcie
s. 24 Stacja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Nie ma już sklepu w pobliżu przystani. Do najbliższego jest około 3 km.
s. 25
Ośrodek Wypoczynkowy Spółdzielni Usług Socjalnych
Miejsce zmieniło nazwę i teraz jest to Ośrodek Wypoczynkowy „Mazuria”.
mazuria-rybitwy.pl
e-mail: rybitwy@suspl
Ośrodek położony jest na skarpie nad jeziorem. Łatwo go poznać po widocznym od strony wody zielonym hangarze oraz dużej kawiarni nad brzegiem. Są tu co prawda dwa drewniane pomosty, ale cumować można tylko do jednego. Stajemy przy nabrzeżu z kotwicą wyrzuconą z rufy lub dziobu. Przy podchodzeniu trzeba podnieść miecz i płetwę sterową, bo głębokość nie przekracza 0,5 m, a bywa płycej. W ramach opłaty portowej dostajemy dostęp do WC i umywalki, prysznic dostępny za dodatkową opłatą. Jest płatny slip, ale slipować trzeba samodzielnie. W wyznaczonym miejscu można rozpalić grill i ognisko, da się też kupić drewno. Są tu płatny parking niestrzeżony i pole namiotowe. Za namiot płacimy w zależności od jego wielkości. W porcie znajdziemy bar z szybkimi daniami na ciepło oraz przekąskami, a także stołówkę, ale posiłki trzeba zamówić wcześniej. Można też wynająć domek lub pokój w ośrodku. Kąpielisko jest niestrzeżone.
Ośrodek Wczasowy „Wodnik”
e-mail: kontakt@wodnik-pisz.pl
Jezioro Śniardwy
s. 41 Binduga „Port”
e-mail: krzaczki@amorki.pl
Nie ma już pomostu ani pompy, podobno ktoś je ukradł . Jednak nadal można tu biwakować, są toalety oraz sklep. Zmieści się tu około 20 jachtów.
s. 49 Port jachtowy „Niedźwiedzi Róg”
e-mail: biuro@marinaniedzwiedzirog.pl
s. 50
Port „Popielno”
e-mail: wierzba@wierzba.pan.pl
Opłatę portową uiszcza się wyłącznie u bosmana. Tawerna już nie nazywa się „Tortuga”, tylko po prostu „Tawerna”, ale stoi w tym samym miejscu. Nie ma już wypożyczalni rowerów, a hodowlę konika polskiego można zwiedzić wyłącznie samodzielnie, bez przewodnika.
Folwark Łuknajno
Opłata za postój liczona jest od jachtu i od osoby, w jej ramach można skorzystać z toalety i prysznica. Specialite de la maison tutejszej gospody to kuchnia mazurska.
s. 52 Marina Śniardwy
Zwiększyła się głębokość przy pomoście (do 100 cm)
s. 54 Przystań „Wiatrak Nowe Guty”
Podane numery telefonów są już nieaktualne.
e-mail: wiatrak@wiatrakmazury.pl
Jezioro Bełdany
s. 61 Galindia
tel. 505 024 441, 87 423 14 16
e-mail: galindia@galindia.com.pl
Już można skorzystać z prądu przy pomoście.
s. 63 Ekomarina „Klub Mila Kamień”
Miejsce zmieniło nazwę na Klub Mila Kamień.
Są cztery pomosty, dwa z nich są zarezerwowane dla jachtów rezydenckich, a dwa pozostałe to stała baza jachtów „Czartery Klub Mila” oraz miejsca dla gości.
s. 67
Nad Zatoką
Zmienił się właściciel przystani i wygląda na to, że nie będzie już dostępna dla gości.
Stanica Żeglarska „Korektywa” Piaski
e-mail: biuro@korektywa.pl
tel. 609 499 969, 533 306 111
Zatoczka z Y-boomami dla gości (po prawej stronie przed wejściem do portu, patrząc od jeziora) została pogłębiona do 2 m. W ramach opłaty portowej można skorzystać ze zlewni ścieków, a za odebranie ścieków z jachtu pompą trzeba zapłacić dodatkowo. Nie ma już pola kamperowego dla gości, jest ono przeznaczone tylko dla rezydentów – stoją tu domki holenderskie.
Od 1 maja do końca września czynna jest restauracja „Tatarak” – pyszne domowe jedzenie, ryby, pizza, makarony i olbrzymi wybór dobrych win i deserów. Jeśli z niej korzystamy, możemy zacumować wewnątrz portu (a nie przy Y-bomach na zewnątrz), pod samą restauracją. Opłata za cumowanie jest wówczas. zawarta w cenie posiłku. Przed odwiedzinami warto wcześniej zarezerwować stolik (tel. 531 558 020).
s. 68 Przystań „Mazurski Raj” (dawniej „Exploris”)
e-mail: recepcja@mraj.pl
Są tu 94 stanowiska cumownicze, a głębokość w porcie wynosi od 6 do 1,5 m. Toalety i prysznice znajdują się tuż obok pomostów, w nowych sanitariatach. Można wypożyczyć łódź motorową lub rowery wodne, w tym elektryczne, a także pograć w tenisa ziemnego na 4 kortach. Odpłatnie udostępniane są sauna i balia zewnętrzna opalana drewnem. Po wcześniejszym kontakcie z recepcją hotelu, również odpłatnie, obsługa przygotuje ognisko. W okresie wakacji prowadzone są dla dzieci zajęcia pod okiem wykwalifikowanych animatorów.
Jezioro Nidzkie
s. 87 Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK (dawniej „U Andrzeja”)
e-mail: biuro@pttkruciane-nida.pl
s. 88 Ośrodek Żeglarsko-Rekreacyjny „Pod Dębem”
Aktualny tylko telefon komórkowy: 609 441 896
W cenę cumowania wliczone są prysznice (jeden na osobę), toalety, prąd, woda na kei, odbiór śmieci i opróżnienie zbiornika toalety turystycznej. Za wypompowanie fekaliów ze zbiorników stałych zapłacimy u bosmana.
s. 89 Przystań „Pranie”
W zwartej ścianie lasu łatwo przeoczyć pomost należący do Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ale można go poznać po fladze z zieloną gęsią. Przy pomoście można stanąć bezpłatnie tylko w godzinach otwarcia muzeum, poza nimi cena cumowania jest zaporowa. Jeśli wieczorem odbywa się koncert, możemy zgłosić chęć postoju w nocy i wtedy cena jest znacznie niższa. Muzeum jest czynne od 1 maja do 31 października codziennie oprócz poniedziałków, a poza sezonem żeglarskim od środy do niedzieli. Informacje o koncertach, biletach itp. są podane na stronie www.lesniczowkapranie.art.pl oraz na profilu facebookowym leśniczówki. Na parkingu oddalonym od muzeum o 150 m można coś zjeść w bistro „Pranie” (tel. 604 907 901).
Przystań „Pranie”
s. 90 Przystań „Mazury” W Krzyżach
e-mail: pawelolszak@gazeta.pl
s. 91 Przystań „Pelagia”
e-mail: chojna56@wp.pl
Są tu trzy pomosty, wyremontowane i stabilne. Dla gości przeznaczonych jest 5 miejsc przy pomoście środkowym, które są oznakowane. Nie należy stawać na miejscach rezydenckich. Na terenie przystani nie można kupić drewna, bo nie ma już miejsca na ognisko. Brak też minibaru. Do najbliższej restauracji jest 150 m.
s. 92 Port „U Basi”
Prąd i woda są dostępne wzdłuż kei cumowniczych. Na terenie ośrodka wypoczynkowego można coś zjeść w tawernie „Słonka”. Można wypożyczyć rower wodny, kajak, łódź wiosłową, żaglówkę oraz rowery turystyczno-szosowe, a także wynająć domek na nocleg.
Jezioro Mikołajskie
s. 98 Ośrodek Wypoczynkowy „Leśna Polana”
Przystań zmieniła nazwę i teraz jest to Enklawa Mikołajki.
Łatwo ją rozpoznać po napisie „Bistro Enklawa” widniejącym na hangarze. Można wykupić sobie nocleg w dwu-, czteroosobowych domkach lub w sześcioosobowych willach.
s. 100 Cicha Zatoka
Jest tu już 100 miejsc cumowniczych dla jednostek o długości do 12 m. Cumujemy w Y-boomach, na muringu, lub do bojki, ewentualnie longside (trzeba to ustalić z bosmanem). Prąd i woda dostępne na kejach. Toalety przy kejach. Bezpłatne Wi-Fi. Można wykupić stałe miejsce cumownicze na miesiąc lub na cały sezon. Od cumujących przyjmowane są bez dopłat posegregowane śmieci. Można tu przezimować jacht w hali lub pod plandeką. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu wodnego, a do plaży miejskiej z portu jest ok. 300 m. Goście przystani mają zniżkę 10% na wypożyczenie sprzętu wodnego. Na miejscu działa tawerna „Róża Wiatrów”.
s. 102 Przystań przy plaży miejskiej oraz port „Rybitwa”
Podane numery telefonów już nieaktualne.
s. 104 Wioska Żeglarska
Nie ma już bojek, nie jest już dostępna usługa flexi przy czarterze jachtu.
Jezioro Tałty
s. 111 Sunport Ekomarina
Przystań została rozbudowana i teraz mieści się tu już 95 jachtów przy czterech pomostach. Część miejsc zarezerwowana jest dla rezydentów. Stajemy rufą do pomostu. Płacimy od jachtu i od osoby, a w ramach opłaty dostajemy całodobowy dostęp do toalety i umywalki, możemy pozmywać naczynia i zostawić śmieci. Woda pitna na kei. Dodatkowo trzeba zapłacić za: prysznic, prąd (na kei), przygotowanie miejsca na ognisko i drewno do niego, pralnię, suszarnię, odbiór nieczystości z jachtu, slip oraz dźwig. W sezonie często w porcie odbywają się koncerty, projekcje kina letniego, wystawy oraz inne imprezy kulturalne.
s. 114 Port & Chillout Stare Sady
Port nie jest już monitorowany. Opłata portowa od osoby, a nie od jachtu.
s. 117 Gospodarstwo agroturystyczne „Obieżyświat”
e-mail: januszgalbarczyk@wp.pl
W barze można wypić tylko piwo, drinków już nie serwują.
Jezioro Ryńskie
s. 123 Ośrodek Sportów Wodnych „Zofiówka”
e-mail: zofiowka@mazury.info.pl
Zmieniła się nazwa przystani i teraz jest to Szkolne Schronisko Młodzieżowe.
Nie można tu już wypożyczyć wiosłówek i rowerów wodnych.
s. 124 Ryn Marina (dawniej „Sośnica”)
e-mail: k.kaczmarek@op.pl
Przystań zarządzana przez dotychczasowych dzierżawców będzie funkcjonowała tylko do końca tego sezonu. Nowy właściciel zamierza wyburzyć wszystko i zapewne powstaną tu apartamentowce
s. 125 Port „Mazuryn Yachting”
e-mail: mazuryn.yachting@o2.pl
Zmieniła się nazwa przystani i teraz jest to po prostu Mazuryn (bez Yachting). Również nazwa ulicy uległa zmianie i obecny adres. przystani to Szkolna 9 (dawniej Hanki Sawickiej 9).
s. 126 Ekomarina Ryn (dawne nabrzeże miejskie)
e-mail: prezes@pgkimryn.pl
Cumujemy w Y-bomach, a przy nabrzeżu na cumach. Nie można rzucać kotwicy. Opłata portowa pobierana od osoby i za jacht. Prąd, woda, śmieci, ścieki w cenie postoju. Dodatkowa opłata za prysznic i pralkę.
Jezioro Tałtowisko
s. 131 Przystań „Zanzibar”
e-mail: krachos@wp.pl
W ramach opłaty portowej możemy korzystać z WC, umywalki, umyć naczynia, zostawić śmieci oraz zatankować wodę do jachtu. Dodatkowo płacimy za prysznic (automat wrzutowy), prąd na kei i drewno do ogniska.
s. 132 Międzyszkolny Klub Żeglarski „Ref” Łapy
e-mail: zpenza@wp.pl
Większość miejsc przy kei jest zajęta przez rezydentów. Czasami są wolne miejsca dla jednej lub dwóch niedużych żaglówek. Pomosty są małe i dlatego nie są tu przyjmowane duże jachty żaglowe i motorowe, jak np. hausbooty.
Jezioro Kotek Wielki
s. 134 Port „Zielony Gaj”
e-mail: zielony.gaj@wp.pl
WC i umywalki w ramach opłaty portowej, za prysznic trzeba zapłacić dodatkowo (w automacie wrzutowym).
Jezioro Szymoneckie
s. 139 Camping „Szymonka”
e-mail: bosman425@wp.pl
Powstały nowe sanitariaty, przy których jest także zmywalnia naczyń. Zbudowano też trzeci pomost dla jachtów.
s. 140 Port „Millennium”
e-mail: zurawikat@gmail.com
Jezioro Jagodne
s. 143 Port „Dalpol Yacht”
e-mail: czarter@dalpolyacht.pl
Kameralny i zaciszny port, w którym zmieści się maksymalnie 21 jachtów. Pomost w kształcie litery T, od zewnętrznej strony cumowanie na bojkach, wewnątrz na mooringach. Głębokość przy pomoście od 1,5 m do 4 m. W ramach opłaty portowej można: korzystać z WC i umywalki, wyrzucić śmieci (obowiązkowa segregacja), umyć naczynia, podłączyć prąd na kei i zatankować wodę. Prysznic płatny dodatkowo (automaty wrzutowe). Na przystani są: miejsce na ognisko (drewno płatne), grill, wiata grillowa, piaszczysta plaża z leżakami, których można bezpłatnie używać. Dostępne są także: bar, parking, wypożyczalnia sprzętu wodnego (jachty, wiosłówki, kajaki, rowerki wodne) oraz baza noclegowa.
s. 145 Pole biwakowe nad kanałem Kula
e-mail: jacekhencel@vp.pl
Przy pomostach są już prąd i woda, można też odpompować fekalia z toalety jachtowej.
Jezioro Boczne
s. 149 „Rybaczówka” Bogaczewo
e-mail: kontakt@rybaczowkamazury.pl
Sklep znajduje się po drugiej stronie ulicy, pół minuty spacerem od przystani. W restauracji można zjeść świeżo złowioną rybę z mazurskich jezior.
s. 151 Marina Rydzewo
e-mail: marinarydzewo@gmail.com
Na budynku (dawnej stodole) nie ma już napisu „Sklep, bar, port”. W przystani działa bistro, nad jeziorem stoją domki kempingowe, goście mogą także skorzystać z plaży.
s. 152 Port „Tło dla Mew”
Na dachu budynku w Marinie Rydzewo (sąsiadującej z „Tłem dla Mew”) nie ma już napisu „Sklep, bar, port”. Cały basen portowy został pogłębiony do 2 m, jedynie blisko lasu należy przy cumowaniu podnieść miecz i ster. Pomost główny został powiększony, może przy nim stać około 40 jachtów. Zostało wygrodzone kąpielisko, jest też tyrolka do wody dla dzieci. Na plaży postawiono saunę z panoramiczną szybą wychodzącą na jezioro. Prawie codziennie można tu zjeść wędzone ryby prosto od rybaków oraz swojskie mięsiwa. Jest też piec chlebowy do domowych wypieków i pokazów kulinarnych. Można poprosić bosmana o (bezpłatne) rozpalenie ogniska, nawet poza sezonem. Przez 6 dni w tygodniu będą odbywały się tu koncerty artystów z całego kraju. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny!
s. 153 Gospoda „Pod Czarnym Łabędziem”
e-mail: biuro@gospoda.pl
Jest już tylko 11 pokoi do wynajęcia, a nie 17.
Jezioro Niegocin
s. 162 Ekomarina PTTK Wilkasy
e-mail: marketing@azs-wilkasy.pl
Port wyposażony jest w nowe pomosty z podłączeniami do prądu, przy których może cumować około 150 jachtów. W wielofunkcyjnym budynku bosmanatu mieszczą się tawerna „DeZeTa”, sala konferencyjna i trzy pokoje dla gości oczekujących na naprawę łodzi. Port posiada całą niezbędną infrastrukturę ekologiczną odbioru i segregacji nieczystości płynnych i stałych z łodzi. Zaplecze sanitarno-usługowe zostało wyposażone w pomieszczenia opróżniania toalet z jednostek pływających, toalety, prysznice dla żeglarzy, miejsca mycia naczyń oraz pralnię z suszarnią.
s. 167 Zatoka u Cześka
tel. 87 428 14 08, 504 781 418, bosman: 789 417 908
Nie ma już wypożyczalni sprzętu wodnego, w hotelu działa restauracja, tawerna już nie istnieje. Działa sklep spożywczy.
s. 168 Port LOK
Zmieniła się nazwa i teraz jest to LOK Marina.
Kanał Łuczański
s. 170 Hotel „St. Bruno”
Właściwa nazwa to Hotel St. Bruno****.
Stajemy na kotwicy, brak muringów. Nie ma też baru i kuchni ani wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, a także domków campingowych i warsztatu szkutniczego. W porcie znaleźć można miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, taras. widokowy, sanitariaty, parking i boisko do piłki plażowej.
Przystań przy Hotelu St. Bruno
Jezioro Wojnowo
s. 176 Makarina
Obecnie port nie działa, buduje się nowy, którego otwarcie jest przewidziane na przyszły rok.
Jezioro Kisajno
s. 180 Port „Royal”
Adres. strony internetowej nieaktualny, nowego brak. W restauracji jest kącik zabaw dla dzieci, są też automaty. Organizowane są tu koncerty dla starszych oraz dla dzieci, a także regaty.
s. 183 „Oczy Mazur”
e-mail: rezerwacja@oczymazur.pl
Aktualna nazwa to „Oczy Mazur" – Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.
W planach jest zainstalowanie bojek oraz muringów. Na terenie ośrodka są do wynajęcia apartamenty oraz domki typu „Brda”, które niedawno zostały wyremontowane i wyposażone w łazienki. Niewykluczone, że znowu zacznie działać bar.
Jezioro Tajty
s. 190 Marina Bełbot
e-mail: marina@marina.com
Zmienił się adres, obecnie jest to ul. Przemysłowa 22.
s. 191 Stanica Żeglarska Śląskiego Związku Żeglarskiego
Aktualne numery telefonów: 505 079 482, 605 189 165
e-mail: slaski.zwiazek.zeglarski@gmail.com
W ramach opłaty portowej można korzystać z toalety, umywalki oraz pozmywać naczynia. Dodatkowo trzeba zapłacić za prysznic, slipowanie i zostawienie śmieci.
Port „Koncha”
Nie ma już karczmy „Pod Sosnami”, a oprócz kajaków można wypożyczyć także łodzie spacerowe.
Jezioro Kisajno
s. 194 Port Netta
Na noc port jest zamykany szlabanem zarówno od strony wody, jak i drogi. Port jest bardzo dobrze osłonięty od wiatru i fal. Można wynająć domki holenderskie, które stoją na polu namiotowym.
s. 196 Ośrodek Wypoczynkowy „Łabędzi Ostrów”
Aktualny numer telefonu: 603 161 153
e-mail: osrodek@pieknagora.pl
Jezioro Dargin
s. 214 Keja Melnik
e-mail: p.melnik@op.pl
Jest nowa drewniana keja z prądem i bieżącą wodą, przy której zmieści się 8 jachtów. Cumujemy dziobem/rufą, są bojki. Nowy sanitariat z prysznicami, kąpielisko z piaskiem dla dzieci, drewno na ognisko. Należy uważać przy podchodzeniu, bo jest tu płytko, na główce kei ok. 1 m, jesienią mniej.
s. 215 Ekomarina Harsz
Aktualny numer telefonu: 665 107 999
E-mail: biuroguzianka@gmail.com
Strona internetowa nie działa.
Jezioro Święcajty
s. 228 Ośrodek Wypoczynkowy UPH w Siedlcach
Numer stacjonarny już nie działa. Aktualny numer telefonu komórkowego: 606 821 443
s. 233 Róża Wiatrów
e-mail: roza@roza.pl
W ośrodku „Róży Wiatrów” w nowym budynku hotelowym jest 20 pokoi i apartamentów dla maksymalnie 60 osób. Do dyspozycji gości są: stołówka serwująca smaczne i obfite posiłki, strefa aktywności wraz z placem zabaw, sauna fińska, pole paintballowe, a także wypożyczalnia kajaków, desek SUP i rowerów. Można rozpalić ognisko, do którego drewno kupimy na miejscu. Ośrodek „Róża Wiatrów” czarteruje jachty oraz organizuje kursy żeglarskie i motorowodne zakończone egzaminem na patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego.
s. 234 Zatoka Kal (dawniej „Wiking”)
Uwaga! W przystani nie ma już miejsc dla jachtów gości. Nie są też organizowane koncerty i brak kąpieliska. Działa tawerna, ale co z tego, skoro nie można tu zacumować.
Jezioro Mamry
s. 241 Leśny Zakątek
Zmienił się właściciel i numer telefonu. Aktualny to: 518 453 331
e-mail: biuro@jachttour.pl
Teraz wzdłuż brzegu stoją tu trzy pomosty, przy których zmieści się 60 jachtów. Czerwonego napisu „Mamerki. Leśny zakątek” już nie ma, ale przy wejściu do zatoki od końca maja będzie wisiał duży baner z napisem „Bunkry” i pod spodem „Leśny zakątek Mamerki”. Drewniana budka została. Pomosty wychodzą dalej w jezioro, więc jest przy nich do 1,5 m głębokości. O gałęzie drzew już nie zaczepimy, bo wszystkie niebezpiecznie pochylone w stronę jeziora zostały wycięte. Do pomostów cumujemy rufą lub dziobem, stajemy na kotwicy lub na bojach. Burtą można stanąć tylko wówczas, gdy port jest pusty, a bosman udzieli zgody.
W ramach opłaty korzystamy z toalet z szambem zainstalowanych w centrum portu lub z toi toiów na obu krawędziach portu, możemy zostawić posegregowane śmieci, a w czasie wakacji zabawimy się w poniedziałki na koncercie szantowym. Za dodatkową opłatą dostępny jest prąd. Jest 10 miejsc na ogniska z możliwością zakupu drewna. Stoi przyczepa gastronomiczna, w której można zamówić filety z ryb mazurskich, zapiekanki, hamburgery, frytki. W namiocie obok można się napić regionalnego piwa z nalewaka oraz innych napoi chłodzących. Można wynająć rowery.
Bilety wejściowe na teren z bunkrami kupuje się przy muzeum. Na parkingu nie ma już baru.
W „Leśnym zakątku Mamerki” stacjonuje szkoła żeglarstwa „Jachttour” – można się tu zapisać na szkolenie żeglarskie i motorowodne oraz przystąpić do egzaminu.
s. 243 Przystań „Mamerki”
Aktualny numer telefonu: 576 597 900
Według zapewnień administratorów przystani głębokość przy pomoście wynosi 100 cm. W ramach opłaty portowej możemy skorzystać z toalety, umywalki, umyć naczynia, zostawić śmieci i nabrać wody do zbiorników jachtu. Plaża z dogodnym zejściem dla dzieci. Do najbliższego bunkra jest 50 m, ale bilet trzeba kupić przy wejściu na teren muzeum (od strony drogi asfaltowej).
s. 244 Port Trygort
Pomost został wyremontowany.
s. 245 Biwak na Zwierzynieckim Rogu
e-mail: malgorzata.kazmierczak1984@wp.pl
Aktualne numery telefonów: 500 804 139 lub 508 180 767
Działa wypożyczalnia, w której można wynająć: rower wodny, skuter wodny, łódkę motorową, kajaki, deski windsurfingowe, hulajnogi elektryczne, namioty i przyczepy kempingowe. Pole namiotowe wyposażono w atrakcje dla dzieci. Cały obszar jest całodobowo monitorowany.
s. 251 Ekomarina Węgorzewo
e-mail: media@wegorzewo.pl , info@it.wegorzewo.pl
Zryczałtowana opłata za postój, prąd, dostęp do sanitariatów (włącznie z prysznicami) bez limitu. Informacja turystyczna jest otwarta sezonowo od maja do października: w maju i czerwcu w godzinach 9–16, w lipcu i sierpniu 9–18, we wrześniu i październiku 8–15.
s. 253 Port „Keja”
e-mail: info@keja.com.pl
Port zmienił nazwę i teraz nazywa się PORTKEJA.PL.
W ramach opłaty portowej można korzystać z prądu, wody oraz zostawić śmieci. Nie można już pozmywać naczyń, nie ma też dźwigu ani serwisu butli gazowych.